Батьківська сторінка


Зивові канікули

28.12.19р. - 12.01.2020р.




 


Осінні канікули 
з 28.10.2019 - 03.11.2019р.











Осінні канікули 
з 08.10.2018 - 15.10.2018р.


Техніка безпеки під час осінніх канікул





Шановні батьки!!!!

20 вересня відбудеться батьківська конференція о 17.00 та батьківські збори 0 18.00. 
                                                           Явка обовязкова.



Літні канікули з 26.05.2018 - 31.07.2018р.

Техніка безпеки під час літніх канікул 





Увага!!! 

Зимові канікули : 30.12.17р. - 14.01.18 р.













Увага!!! 
Осінні канікули : 17.10.17р. - 29.10.17 р.





Шановні батьки!!!!


21 вересня відбудеться батьківська конференція о 17.00 та батьківські збори 0 18.00. 
                                                           Явка обовязкова.


Техніка безпеки під час літніх канікул
















Оголошення !!!
Пришкільний літній табір "Сонечко" працює з 29 травня по 16 червня з 8.00 - 14.00.

З 9 травня, зі Святом Перемоги!!!!!!!!!



 
У звязку з погодніми умовами заняття в школі призупиняються. В школу 24.04.17р.   

Правила поведінки при сильному вітрі

  • Вікна! Всі вікна в будинку або квартирі при сильних шквальних вітрах повинні бути щільно закриті. При особливо сильних вітрах (ураганах) можна заклеїти вікна смужками скотчу по діагоналі скла (буквою Х), це вбереже від осколків, якщо вітер виб'є скла. До речі, саме так заклеювали вікна під час війни при бомбардуваннях.
  • Балкони! З незасклених балконів і лоджій слід прибрати абсолютно всі предмети, які можуть при сильному вітрі випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки і т.п.). Були випадки, коли з кутових засклених балконів злітали старі вікна разом з рамами при ураганах.
  • На вулиці! Опинившись на вулиці в шторм слід триматися якомога далі від рекламних щитів (і інших навісних конструкцій), ліній електропередачі, а також дерев. Озирніться навколо, потрібно бути подалі від усього, що може відірватися, зламатися і впасти на голову. Не можна підходити до обірваних проводів і розгойдучихся предметів (дерев), тому що вони можуть впасти.
  • Укриття! У разі сильного вітру необхідно сховатися в найближчому будинку (це може бути магазин, бібліотека, торговий центр, під'їзд будинку, кінотеатр) або природному укритті до його стихання.
  • Великі дерева! Слід особливо уважно стежити за тим, щоб не перебувати під великими деревами, особливо це стосується тополь і не паркувати під ними автотранспорт, тому що дерево може впасти або розламатися його гілки, які також можуть бути небезпечні при падінні. Також особливо небезпечні гнилі і старі, а також самотньо стоячі дерева.
  • Вдома! Вдома краще ховатися подалі від вікон (туалети і ванні, коридори, вбудовані шафи). Не слід користуватися ліфтом, бо вітер може обірвати дроти на вулиці, через що відключиться електрика. При зриві даху (якщо це, наприклад, одноповерховий будинок), потрібно ховатися під столом, в шафі, ванній кімнаті та інших подібних місцях.

Номери телефонів екстреного викликупри травмуванні людей, падінні дерев або гілок, а також при інших інцидентах: 101 або 103.


 

Оголошення

Весняні канікули з 27.03.2017 по 02.04.2017

 

 

 

ПОДЯКА

Всім батькам щиро дякую за активну участь у  святі Масляна. Зібрано та передано  сім'ї Бугайових на лікування дитини 2076 гривень .
                                                                      Класний керівник
Увага!!! Обережно – ожеледиця! Пам’ятайте, для пересування під час ожеледиці слід користуватися взуттям із підошвою з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих підборів. Попередьте родичів похилого віку, що під час ожеледиці взагалі не слід виходити з будинку. У разі нагальної необхідності, переконайте їх не соромитися та взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Вагітним жінкам слід бути особливо обережними в ожеледицю та не виходити на вулицю без супроводу




УВАГА !


Зимові канікули з 

26.12.2016 р. - 15.01.2017 р.

Правила безпечної поведінки під час зимових канікул
Поведінка на дорозі
Взимку дороги особливо небезпечні, оскільки випадає сніг і засипає їх. Від морозу сніг замерзає і дорога робиться особливо слизькою, як каток. Тому їх треба посипати піском, щоб відбувалося зчеплення коліс з дорогою, тобто тертя. Але дорогу посипали, а сніг іде й іде, дорога знову робиться слизькою. Машинам треба їхати, їх заносить на поворотах так сильно, що може крутити навколо своєї осі, як карусель. У таких випадках найчастіше трапляються ДТП з важкими наслідками. Водієві важко впоратися з керуванням. Тому взимку треба бути особливо обережним. А це означає, що не можна ковзатися на тротуарі, а тим більш на проїжджій частині дороги. Машину на слизькій дорозі зупинити неможливо. Гальмівний шлях транспортного засобу на слизькій дорозі збільшується у два - три рази. Хоч на колеса одягають зимову гуму з шипами, яка поліпшує зчеплення з дорогою, але це мало допомагає, коли дороги слизькі.
Ви - пішоходи. Тому подумаймо разом, як вберегти себе від ДТП. Почнемо з того, що взимку треба бути особливо уважними на дорозі.
Правила поведінки на вулицях і дорогах у зимовий період
• Коли ви рухаєтеся по тротуару, то не поспішайте, не біжіть, бо можете посковзнутися і впасти.
• Ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб не виїхати на проїжджу частину, бо це дуже небезпечно.
• Не ходіть близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування
• При переході дороги будьте особливо пильні. Переходьте її лише на переході й уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машини. Або тоді, коли транспортні засоби вже зупинилися.
• Ніколи не перебігайте дорогу навіть коли немає транспортних засобів, бо по слизькій дорозі бігти небезпечно.
• Не катайтеся на ковзанах по тротуару чи дорозі - це небезпечно.
• Ніколи не чіпляйтеся до транспортних засобів, щоб прокататися з «вітерцем». Це приведе до тяжких трагічних наслідків.
• Ніколи не спускайтеся з гірки на санчатах або лижах з тієї гірки, що веде на дорогу.
• Залізниці взимку також небезпечні, адже скрізь слизько. Якщо виникає потреба перейти залізничну колію, то будьте уважні.
• Не грайтеся в рухливі ігри поблизу проїжджої частини. Не штовхайтеся, щоб не потрапити під колеса автомобіля.
• Коли чекаєте на зупинці громадський транспорт, ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутися самі або ненароком хтось може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса.
• Поводьтеся на вулиці та зупинці культурно, чемно, адже соромно бути невихованим.
• Обходьте транспортні засоби дуже уважно, коли обмежена чи недостатня видимість. • Зимова дорога криє в собі небезпеку, тому зосередьте на ній всю увагу.
Правила поведiнки при користуванні електричними приладами
При користуванні електричними приладами не можна:
- залишати без догляду ввімкнені прилади;
- ставити під розеткою електронагрівальні прилади, бо контакти розетки можуть перегрітися;
- вмикати у розетку декілька приладів одночасно;
- торкатися оголених місць при порушенні електропроводки або оголенні електричного проводу, поломці розетки;
- вмикати несправні електричні праски, самовари тощо;
- стукати по екрану телевізора, що згас, він може зайнятися або вибухнути; телевізор необхідно негайно вимкнути.
При користуванні нагрівальними приладами не можна:
- вмикати їх через трійник та розміщати під розетками;
- накривати, адже прилад перегрівається;
- використовувати у тривалому режимі.
Правила безпечного користування побутовими газовими приладами.
Гази, і особливо продукти їх згоряння, спричиняють отруйну дію, тому треба дотримуватися особливої обережності. Необхідно провітрювати приміщення, де є газові прилади.
Забороняється:
-- користуватися газовими колонками при відсутності тяги;
-- відкривати кран газопроводу, не перевіривши, чи закриті всі крани газової плити;
-- стукати по кранах, пальниках твердими предметами;
-- сушити речі над газовою плитою.
Почувши запах газу, перекрийте кран газопроводу і зателефонуйте 04.
Дії населення при виявленні запаху газу.
Якщо ви виявили запах газу в приміщенні, то дотримуйтесь наступних правил:
-- не вмикайте електрику;
-- не запалюйте сірники;
-- не паліть;
-- провітріть приміщення;
-- перекрийте крани газоподачі;
-- викличте аварійну бригаду за номером 104.
Будьте обережні: запобігайте утворенню іскор у будь-який спосіб, адже це може призвести до загоряння газу та його вибуху.

Основні правила поведінки при користуванні піротехнічними засобами

Якщо ви все ж таки придбали петарди, ракети чи феєрверки або вирішили побути в місцях їх масового застосування, суворо дотримуйтесь основних правил безпеки:
  • Не купуйте петарди і феєрверки на стихійних ринках, в електричках, в підземних переходах, а тільки в магазинах, що мають держліцензію на продаж піротехніки. Придбана з рук піротехнічна іграшка може розірватися вже в момент підпалу, а як вона діятиме в процесі спалювання порохової суміші – взагалі не передбачиш.
  • Не підходьте до місця проведення феєрверку (салюту) ближче ніж на 300 – 400 м.
  • Не збирайте залишки ракет, що впали на землю, вони можуть вибухнути у вас   в руках, і в жодному разі не кладіть їх до кишені, це може привести до трагічного наслідку.
  • Кожен виріб має бути забезпечений інструкцією українською або російською мовою, яка містить обмеження в користуванні за віком (чи можна давати в руки дітям) і  правила утилізації.
  • Переконайтеся, що термін їх придатності не закінчився. Багато нешкідливих хлопавок після  довготривалого зберігання стають смертельно небезпечними.
  • Бавлячись з уже купленою піротехнікою, не намагайтеся дізнатися, що у ракети всередині. Не виключено, що ваша цікавість може коштувати вам життя.
  • Минайте стороною піротехніку з дефектами. Якщо корпус тріснув, роздувся або видно, що виріб намок, навіть близько до нього не підходьте. Подивіться, чи немає на поверхні ракети сірого  або чорного нальоту. У будь-який момент вона може спалахнути від тертя.
  • Якщо запальний шнур коротший ніж два сантиметри або зламаний, то після запуску ви не встигнете відбігти на безпечну відстань.
  • Піротехніку не можна зберігати без упаковки, в якій вона продавалась. А вже тим більше не носіть її в кишенях – суміш, яка містить порох, може від тертя вибухнути, а ви перетворитеся на живий факел.
  • Не лягайте спати відразу, якщо спалили у квартирі кілька бенгальських вогнів. Після цих забав у повітрі залишається мало кисню, натомість воно насичується шкідливими продуктами горіння. Тому після забав з вогнем обов’язково провітріть приміщення.
  • Не пускайте ракети біля будівель а тим більше всередині них. «Снаряд» калібру 30 мм здатний при влучному потраплянні повністю знищити підприємство середніх розмірів або випалити квартиру.
  • Салют – штука також запальна. Температура крапель магнієвих сполук, що утворюється при горінні, сягає 3000 градусів.
  • До будь-якого піротехнічного виробу не можна підходити раніше, ніж через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не підходити ще довше. До речі, якщо в пристрої закладено більш ніж 90 зарядів, купувати його не радимо. Це вже професійне устаткування. У невмілих руках воно може виявитися дуже небезпечним;
  • Піротехніку, яка спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів. Найкраще закидати її снігом.
  • У жодному разі не знищуйте непридатні петарди в багатті або в печі. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом із звичайним сміттям. 


  Хай Миколай у вишиванці
Розбудить подарунком вранці,

І принесе у Вашу хату
  Добробут, радості багато. 
  Розбудить приспані надії, 
  Зернятко щастя хай посіє. 
  Зігріє гумором, любов'ю, 
  І принесе усім здоров'я!!!


Шановні батьки!!!!


21 грудня відбудуться батьківські збори о 16.30. 
                                                           Явка обовязкова


Техніка безпеки під час ожеледиці

Як можна зменшити ризик травм у ожеледицю.

  • Будьте напоготові про всяк випадок під час ходьби в такі дні - впасти.
  • Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті торбами. Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти, тому виходьте із будинку не поспішаючи.
  • При порушенні рівноваги - швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
  • Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і витратить свою силу при обертанні.
  • Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
  • Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
  • Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
  • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. Пам'ятайте, що у ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а можливо і до загибелі.
  • Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. У стані сп'яніння люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.
  • Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини - терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
  • Тримайтеся подалі від будинків - ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють собою бурульки. Найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу.
Причини ГРВІ

Причиною розвитку хвороби являються респіраторні віруси, які відрізняються коротким інкубаційним періодом і швидким поширенням. Джерело інфекції - хвора людина. Вірус ГРВІ боїться дезінфікуючих засобів, ультрафіолетових променів.
Механізм розвиткуПотрапляючи в організм через слизову оболонку верхніх дихальних шляхів або кон'юнктиву очей, віруси, проникнувши в клітини епітелію, починають розмножуватися і руйнувати їх. У місцях упровадження вірусів виникає запалення.Через пошкоджені судини, потрапляючи в кров, віруси розносяться по всьому організму. При цьому організм виділяє захисні речовини, проявом чого є ознаки інтоксикації. Якщо імунітет ослаблений, можливе приєднання бактеріальної інфекції.
СимптоматикаВсі респіраторно-вірусні захворювання мають схожі ознаки. На початку захворювання у людини з'являється нежить, чхання, дере в горлі, ломить тіло, температура підвищується, пропадає апетит, з'являється рідкий стілець.Симптоми ГРВІ у дитини можуть розвиватися блискавично. Швидко наростає інтоксикація, малюка морозить, з'являється блювота, яскраво виражена гіпертермія. Лікування необхідно починати негайно, щоб уникнути можливих ускладнень.

 

Ознаки окремих вірусних інфекцій

Визначити парагрип можна по слизових виділень з носа, появі сухого «гавкаючого» кашлю, осиплости голосу. Температура не вище 38 С .Аденовірусна інфекція супроводжується кон'юнктивітом. Крім того, у хворого може спостерігатися риніт, ларингіт, трахеїт.При риновирусной інфекції яскраво виражені симптоми інтоксикації, температура може не підвищуватися. Захворювання супроводжують рясні слизові виділення з носа.Для респіраторно-синцитіальних вірусної інфекції характерні не яскраво виражені катаральні симптоми або бронхіт, сильна інтоксикація. Температура тіла залишається в нормі.

Чим відрізняється грип від ГРВІ?

ГРВІ починається поступово, розвиток грипу стрімке, людина навіть може вказати час, коли відчув себе хворим.При ГРВІ температура тіла підвищується незначно, не вище 38,5 С . Для грипу характерно різке підвищення температури до 39-40 С . Температура в цьому випадку зберігається три-чотири дні.При гострих респіраторно-вірусних інфекціях симптоми інтоксикації практично відсутні, людини не морозить і не кидає в піт, відсутня сильний головний біль, біль в очах, світлобоязнь, запаморочення, ломота в тілі, зберігається працездатність.При грипі сильний нежить і закладеність носа відсутні, це є головним симптомом ГРВІ. Захворювання супроводжується почервонінням горла, при грипі такий симптом спостерігається не завжди. При ГРВІ кашель, дискомфорт у грудях виникають на самому початку захворювання, можуть бути незначними і помірними. Для грипу характерний болісний кашель і біль у грудній клітці, які з'являються на другу добу захворювання. Чхання характерно для застуди, при грипі такий симптом не спостерігається, зате присутня почервоніння очей. Після грипу людина може ще два-три тижні відчувати слабкість, головний біль, швидко втомлюватися, після ГРВІ такі симптоми не зберігаються. Знання про те, чим відрізняється грип від ГРВІ, допоможуть людині оцінити свій стан і вчасно вжити необхідних заходів, які допоможуть швидко позбутися захворювання і уникнути ускладнень.

Які симптоми при ГРВІ повинні насторожити

Негайно потрібно звертатися до лікаря при підвищенні температури до 40С і більше, яка не збивається жарознижувальними препаратами, при порушеннях свідомості, інтенсивного головного болю і неможливості зігнути шию, появі висипань на тілі, утрудненому диханні, кашлі з пофарбованої мокротою (особливо з домішкою крові), тривалої пропасниці, набряках.
Шановні батьки!!!!


23 листопада відбудуться батьківські збори о 16.30.



7.10.2016р. у школі толока.


 8 жовтня 2016р. відбудуться  святкові заходи з нагоди Дня селища Рудник «У барвах золотої осені».

У святковій програмі :

11.00.год. подвір’я школи № 2Спортивно –ігрова програма «Веселі старти»
11.30.год. подвір’я школи № 2Відкриття спортивного майданчика «В здоровому тілі - здоровий дух»
12.00.год. площа біля УкртелекомуСвяткові урочистості з нагоди Дня селища Рудник. Святковий концерт «Осінній калейдоскоп талантів»


1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений 50 сесією Генеральної Асамблеї ООН, а в Україні також і День ветерана.
Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року щорічно відзначає цей день. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою.



Шановні батьки!!!!

16 вересня відбудуться батьківські збори 0 16.00
та батьківська конференція 0 17.00.


Техніка безпеки під час літніх канікул:




Увага!!! Оголошення!  

До уваги батьків!!! 


2 червня  о 17.00 відбудеться батьківська конференція!!!

Оголошення!!! 
До уваги учнів та батьків!!!
з 31.05.16 р. по 17.06.16р. з 8.00до 14.00 працює літній табір.

Оголошення!!!
Шановні учні, 26.05.2016р. здаємо підручники. 




З Днем сім"ї !!!!

ШАНОВНІ УЧНІ !

У зв’язку із закінченням навчального року 16.05.2016р. – 20.05.2016р. буде перевірено стан підручників 1-11 класів.
Прошу підготувати підручники до перевірки.

З повагою бібліотекар школи.

Увага!!! Оголошення! 

19 травня о 16.30 на центральній площі ім.І.Сірка відбудеться міське свято Вишиванки «А над містом українська вишивка цвіте».

Техніка безпеки на воді:



Будьте обережні, кліщі!!!!




Увага!!! Оголошення!  

До уваги батьків!!! 

18 травня  о 17.00 відбудеться батьківська конференція і батьківські збори. 



Увага!!! Оголошення!  

До уваги батьків та учнів!

Із 7 травня по  9 травня 2016 року - довготривалі вихідні. На заняття - 10 травня. Вдалих вихідних!




Вітаємо всім мам!!!!




Увага!!! Оголошення!  

До уваги батьків та учнів!

Із 30 квітня  по  3 травня 2016 року - довготривалі вихідні. На заняття - 4 травня. Вдалих вихідних!



Правила поведінки на природі та в лісі:



Правила користування велосипедом і мопедом:

·        кататися на дитячому велосипеді може навіть малюк, але тільки на закритих для рух машин майданчиках, стадіонах та в інших безпечних місцях;
·        рухатися по дорозі на мопедах дозволяється людям, які досягли 16-річного, на велосипедах — 14-річного віку;
·        мопеди і велосипеди повинні бути обладнані звуковим сигналом тасвітловідбивачами: спереду — білого кольору, з боків — оранжевого, заду червоного;
·        для руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на мопеді необхідно увімкнути освітлення, на велосипеді — ліхтар (фару).


Водіям мопедів і велосипедів забороняється:

·        керувати мопедом або велосипедом з несправними гальмами, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості -  з неувімкненою фарою і заднім ліхтарем на мопеді чи без світловідбивачів на велосипеді;
·        рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїжджій частині, коли поряд є велосипедна доріжка; 
·        рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7-ми років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих); 
·        під час руху триматися за інший транспортний засіб; 
·        їздити не тримаючись за руль та знімати ноги з педалей (підніжок); 
·        перевозити пасажирів на велосипеді, за винятком дітей до 7 років, на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками;
·        буксирування мопедів і велосипедів; 
·        буксирування причепа, не передбаченого для експлуатації з цими транспортними засобами. 



Перш ніж сідати за кермо велосипеда чи мопеда, – переконайся у його справності, а саме:

·        перевір гальма, звуковий сигнал (дзвінок);
·        переконайся у наявності ручного насоса і набору інструментів;
·        переконайся, що ланцюгова передача закрита спеціальним щитком;
·        перевір накачування шин, відрегулюй кермо і сідло за зростом.





Увага!  

Весняні канікули триватимуть 2 тижні з 21.03.16 по 04.04.16. До школи 04.04.16.


УВАГА!!!  19 березня 2016 року о 10.00 біля приміщення Укртелекому (с.Руднік) відбудеться благодійна акція «Від серця до серця». Зібрані кошти будуть спрямовані для проведення оперативного втручання мешканцю нашого міста воїну-інтернаціоналісту Костецькому Сергію Володимировичу.



Оголошення!!! 17.03.16року о 17.00 відбудуться батьківські збори.

Стилі виховання дитини в сімї. 

Сім'я особлива атмосфера, куди дитина несе свою радість і горе, роздуми і сумніви. Саме від сімейного спілкування віє теплотою і сердечністю, турботою про дітей, доброзичливістю і чуйністю. Психологи стверджують, що саме сімейне спілкування — запорука доброго настрою і душевного спокою. І з другого боку — ніде люди не ранять так боляче, як вдома, в сімейних конфліктах. Психологічний клімат родини дуже важливий для психічного здоров'я дитини, він суттєво впливає на дитину, спричиняє стан комфорту, або дискомфорту. Стиль поведінки батьків позначається на становленні дитини, її розвитку.
Є такі стилі батьківської поведінки:
- Авторитетний. Батьки визначають та заохочують самостійність дітей. Вони відкриті до спілкування та обговорення з дітьми встановлених правил поведінки, допускають зміну своїх вимог у розумних межах. Діти у таких батьків добре адаптовані, упевнені у собі, вони добре навчаються у школі, та мають високе само оцінювання.
- Авторитарний. Батьки віддають накази, сподіваючись беззаперечного виконання, встановлюють жорсткі вимоги та правила, не допускають їх обговорення, дозволяють дітям лише мінімальну незалежність. Діти таких батьків часто боязкі та похмурі, невибагливі та вразливі.
- Ліберальні. Такі батьки не достатньо або зовсім не регламентують поведінку дитини, у них беззастережна батьківська любов. Дітям надають необмежену свободу, не встановлюють будь-яких обмежень. Такі діти схильні до неслухняності та агресивності, поводяться неадекватно та імпульсивно.

- Індиферентний. Між дітьми і такими батьками холодні взаємини. Батьки обтяжені власними проблемами, не мають сил на виховання дітей. Вони часто байдужі до власних дітей, не встановлюють жодних обмежень. При такій поведінці батьків дитину ніщо не втримує від вияву асоціальної поведінки.

Дорогі жінки, дівчата!Наші рідні і красиві!Кращого немає свята,Аніж те, що прийшло нині!
Це для вас сніги розтали,Це для вас прийшла весна.Ви собою полонилиНаші душі і серця.
То ж лишайтесь завжди милі,Ніжні, щирі, чарівні,І розумні, і вродливі,І веселі, і прості!






Правила поведінки під час ожеледиці 

Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.
Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.
Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі. 
Що робити, якщо ж  ви впали?..... якщо через деякий час відчули біль у голові, в суглобах, нудоту, побачили, що утворилися пухлини - терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можливе виникнення ускладнень з неприємними наслідками.
Нестійкі погодні умови - відлига вдень і заморозки вночі сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом), що виступають на архітектурних частинах будинків та великих деревах.
Пересуваючись містом у період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.
 По можливості необхідно триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якому разі не заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

Згадуємо правила поведінки на льоду

От і морози. Стовпчик термометра впевнено тримається на мінусових позначках. Наші водойми поступово вкриваються першою ще тонкою та ненадійною кригою. Вона завжди небезпечна, а до того ж ще й зрадлива: без шуму та тріску крига раптово провалюється під ногами. Особливо слабкою вона буває в заростях прибережного очерету, адже тут вона вся пронизана стеблами рослин. Небезпечний для пересування матовий білий лід з жовтуватим відтінком.
 Тож, шановні учні, нагадуємо основні правила поведінки на водоймах взимку:
У жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги, а обов’язково використовувати для цього палицю. Не можна також стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці. Знайте, що зараз, на початку зими, небезпечною є середина водоймища, а в кінці зими - прибережні ділянки.
Якщо ж ви все таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні.
Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшли та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.
Надаючи ж допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених мотузкою на березі або на твердому льоду, особа, яка надає допомогу, повинна наблизитися до потерпілого на відстань, яка дозволить подати мотузку, пояс або багор. Коли поруч нічого немає, то 2-3 чоловіка лягають на лід і ланцюжком просуваються до постраждалого, утримуючи один одного за ноги, а перший подає жертві ремінь або шарф.
Окремо звертаємося до батьків: пильнуйте своїх дітей,
 не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків.
Будьте обережні! Бережіть своє життя!
А якщо вам раптом доведеться стати свідком нещасного випадку, телефонуйте до служби порятунку «101».











Що потрібно знати про грип та заходи профілактики
     Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в Україні, грип та ГРВІ в загальній сукупності становлять понад 90%. Щороку практично кожний шостий мешканець України залучається до епідемічного процесу з грипу та ГРВІ.
Грип – гостре інфекційне захворювання. Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразна інфікована людина при грипі в розпал хвороби, в гарячому стані. Період зараження продовжується в середньому 4-7 днів. Передача інфекції відбувається головним чином повітряно-крапельним шляхом.
Симптоми захворювання: раптове підвищення температури тіла більше 38ºС, біль у горлі, головний біль, кашель, утруднене дихання, біль у м’язах, інколи може бути блювота, діарея.
Як попередити захворювання на грип
- Уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
- Обмежити відвідини місць великого скупчення людей;
- Часто провітрювати приміщення;
- Прагнути не торкатися очей, носа, рота немитими руками;
- Уникати обійми, поцілунки і рукостискання;
- Прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
- Якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.

Поради батькам п’ятикласників
1. Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.
2. Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.

3. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.
4. Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.
5. Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника, шкільного психолога.
6. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про уроки тощо. Не слід відразу послаблювати контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку.
7. Основними помічниками у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.
8. Не обмежуйте свій інтерес звичайним питанням типу: «Як пройшов твій день у школі?». Кожного тижня вибирайте час, вільний від домашніх справ, і уважно розмовляйте з дитиною про школу. Запам'ятовуйте окремі імена, події та деталі, про які дитина вам повідомляє, використовуйте їх надалі для того, щоб починати подібні розмови про школу.
Не пов'язуйте оцінки за успішність дитини зі своєю системою покарань і заохочень.
9. Ваша дитина має оцінювати свою гарну успішність як нагороду, а неуспішність - як покарання. Якщо у дитини навчання йде добре, проявляйте частіше свою радість. Висловлюйте заклопотаність, якщо у дитини не все добре в школі. Постарайтеся наскільки можливо, не встановлювати покарань і заохочень вони можуть привести до емоційних проблем.
10. Допомагайте дитині виконувати домашні завдання, але не робіть їх самі. Продемонструйте інтерес до цих завдань. Якщо дитина звертається до вас з питаннями, пов'язаними з домашніми завданнями, допоможіть їй знайти відповіді самостійно, а не підказуйте їх. Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають у школі.
11. З'ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім встановіть зв'язок між його інтересами і предметами, що вивчаються в школі. Наприклад, любов дитини до фільмів можна перетворити на прагнення читати книги, подарувавши книгу, по якій поставлений фільм. Шукайте будь-які можливості, щоб дитина могла застосувати свої знання, отримані в школі, в домашній діяльності. Наприклад, доручіть їй розрахувати необхідну кількість продуктів для приготування їжі або необхідну кількість фарби, щоб пофарбувати певну поверхню.
12. Особливі зусилля прикладайте для того, щоб підтримати спокійну та стабільну атмосферу в домі, коли в житті дитини відбуваються зміни. Намагайтеся уникнути великих змін чи порушень в домашній атмосфері. Спокій домашнього життя допоможе дитині більш ефективно вирішувати проблеми в школі.
7.Обрання батьківського комітету класу.

Немає коментарів:

Дописати коментар